Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wiązka zużycia klocków hamulcowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wiązka zużycia klocków hamulcowych

    1. 4tech
    2. McGan (automat)
    3. mrfazi - jak zbraknie "czwartego do brydża"
    4. pietrek_g
    5. piotrex
    6. Djfruwel
    7. gadula007
    8. jago7270
    9.piotrek-gdy 1 lub dwa auta w zależności od terminu
    10. lilo. Chętnie sprawdziłbym motor no chyba że się nie da to przyjadę mercem
    11. marcin31
    12. jimw

  • #2
    wiązka zużycia klocków hamulcowych

    Witam. Moja skoda nie jest wyposażona w wiązkę zużycia klocków hamulcowych a chciałbym sobie taką założyć ponieważ przekodowanie licznika to prosta sprawa Tylko chodzi o okablowanie ...skąd puścić ? z tej skrzynki w podszybiu mozna jakoś ? czy trzeba się wpinać gdzieś ? a jeśli to gdzie ?

    Komentarz


    • #3
      pytanie po co :?: jak klocki się zjadą, to spadnie poziom płynu i auto samo upomni się o wymianę komunikatem na desce
      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
      @ by Tune-up Gdańsk
      TDI VP++ i jeszcze rośnie
      Antek

      Komentarz


      • #4
        w rzeczywistości to chodzi o to by była taka funkcja "bajer" bo i tak sprawdzam okresowo ...chce wiedzieć gdzie to jest podłączone czy ktoś coś takiego zakładał ?

        Komentarz


        • #5
          Ja podpiołem się pod pin 7 wtyczka zielona zestawu wskażników nad pedałami znalazłem przelot do silnika przeciągnołem kabel i pociągnołem do klocków a od klocków drugi do masy auta i u mnie czujnik działa , chyba tyle .
          jakby co posiadam kabel vag

          Komentarz


          • #6
            zamiast zdejmować z auta zbędne kg to wy jeszcze do niego dokładacie, ehhh... może jeszcze folia a`la karbon na maskę, dach i klapę, żeby wyglądało na wyścigówkę :?: :diabelski_usmiech
            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
            @ by Tune-up Gdańsk
            TDI VP++ i jeszcze rośnie
            Antek

            Komentarz


            • #7
              gdzie tu widzisz zbędne kg ? i jaka wyścigówka ? to jest tylko kontrolka a nie jakiś tuning wizualny

              Komentarz


              • #8
                Niema się kolega gdzie wyżyć i takie pierdoły napisał
                jakby co posiadam kabel vag

                Komentarz


                • #9
                  a patrzyłeś na cene klocków bez czujnika i z czujnikiem? trochę się różnią na korzyść dla tych bez
                  Fabryka Barw :]

                  Czarna O1 rs-line tdi
                  Srebrna O2 Scout

                  DACAR.team

                  Komentarz


                  • #10
                    Arti_r1, tu nie chodzi o cenę, bo koledzy lubią mieć zbędne bajery w aucie :diabelski_usmiech
                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                    @ by Tune-up Gdańsk
                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                    Antek

                    Komentarz


                    • #11
                      Aaa no chyba ze tak:P dla mnie to zbędne, jakos jeszcze nigdy nie doprowadziłem do takiego zużycia aby zapaliła sie kontrolka. Wzrokowo też to można ocenic
                      Fabryka Barw :]

                      Czarna O1 rs-line tdi
                      Srebrna O2 Scout

                      DACAR.team

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie a po co takie komentarze w dziale "Doposażanie (retrofitting)" ?? Chyba nie bardzo rozumiecie do czego ma służyć ten dział.

                        A co do samego czujnika to podejrzewam, że 1 kabel to masa a drugi idzie do kostki licznika tylko pytanie który pin

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ulysse
                          A co do samego czujnika to podejrzewam, że 1 kabel to masa a drugi idzie do kostki licznika tylko pytanie który pin
                          pisałem wyżej pin 7 zielona kostka licznika
                          jakby co posiadam kabel vag

                          Komentarz


                          • #14
                            Podpinanie się do licznika, to moim zdaniem zbyt dużo pracy i zbyt duże ryzyko jakiegoś nie chcący uszkodzenia licznika. Taką kontrolkę, małą diodkę LED z dodatkowym rezystorem (koniecznie) można umieścić w małym 1÷2 mm otworze lub nawet w szparze pomiędzy plastykami bez żadnego wiercenia. Tak samo spełni swoją rolę i będzie nie widoczna "na codzień".

                            Komentarz


                            • #15
                              Marian 2, a Ty znowu preferujesz konkretny ordynarny drut ad:

                              Tony065, Arti_r1, chłopaki dajcie komuś nacieszyć się pomysłem i jego realizacją, jak dla mnie ciekawy koncept, jak się nie ma takiego bajeru, choć jego użyteczność jest nie wielka, jak zresztą wiele innych bajerów w aucie.

                              Zamieszczone przez Tony065
                              może jeszcze folia a`la karbon na maskę, dach i klapę, żeby wyglądało na wyścigówkę
                              zazdrościsz komuś moda ? to sam sobie taki zrób i będzie gitara :diabelski_usmiech

                              Komentarz


                              • #16
                                Każdy taki niby "drut" wymaga pewnych umiejętności i pomyślunku. Przeciwnicy wszelkiego rodzaju usprawnień "nie fabrycznych" z reguły nic nie umieją zrobić samodzielnie, stąd krytyka "drutu". Tak naprawdę czym się różni pod względem trwałości przywiązanie czegoś drutem od przymocowania ozdobną opaską?

                                Komentarz


                                • #17
                                  mrfazi, moja Octa już dawno nie wygląda jak seria z fabryki. To co zostało zmodzone, poprawiło i to znacznie różne parametry auta. Część rzeczy zrobiłem sam, w kilku przypadkach ktoś pomagał. Program to już osobiste dzieło tunera :diabelski_usmiech Krytykuję takie mody, które dublują już istniejące. To nie prom kosmiczny. Jak klocki będą się kończyć, to kierowca na pewno zostanie wyraźnie poinformowany. OI to staroć, ale jednak coś tam ma z elektroniki.
                                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                  @ by Tune-up Gdańsk
                                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                  Antek

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X